کارخانه تولید لوله های پلی اتیلن و آبیاری

آبرسانی برای کشور عزیز مان ایران

شرکت دیار کشت بخش واحد تولیدی امید داراب با ارائه محصول باکیفیت و منطبق با خواست مشتری نه تنها پایان نمی‌یابد بلکه تولید محصول به منزله آغاز بخشی دیگر از فعالیت ماست؛ چراکه خدمات دیار کشت پس از فروش نیز با ارائه مشاوره فنی مهندسی و تضمین عملکرد محصول در طول مدت گارانتی ادامه دارد. تولیدات با کیفیت دیار کشت همچون لوله پلی اتیلن ، لوله آبیاری ، نوار آبیاری و لوله دریپردار نشان دهنده این است که آبرسانی اولویت ما می باشد

 

آبرسانی برای کشور عزیز مان ایران

کار شرکت دیار کشت ( واحد تولیدی امید داراب ) با ارائه محصول باکیفیت و منطبق با خواست مشتری نه تنها پایان نمی‌یابد بلکه تولید محصول به منزله آغاز بخشی دیگر از فعالیت ماست؛ چراکه خدمات دیار پس از فروش نیز با ارائه مشاوره فنی مهندسی و تضمین عملکرد محصول در طول مدت گارانتی ادامه دارد. تولیدات با کیفیت دیار کشت همچون لوله پلی اتیلن ، لوله آبیاری ، نوار آبیاری و لوله دریپردار نشان دهنده این است که آبرسانی اولویت ما می باشد.

        

 

آخرین دستاوردها

عرضه محصولات و خدمات مطابق با استانداردهای جهانی و بکارگیری دانش فنی روز دنیا، تحویل به موقع محصولات و انجام کلیه تعهدات در قبال مشتریان جهت تامین رضایت آنها، تولید و عرضه محصولات مطابق با نیاز مشتری، حفاظت از محیط زیست و اجرای قوانین و استانداردهای ملی زیست محیطی جهت توسعه پایدار، تحقیق، توسعه، نوآوری، آموزش و بهبود مستمر و ایجاد چشم انداز روشن برای کارکنان شرکت و ارتقاء شایستگی و رضایت در آنها اصولی هستند که همواره بر آن پایبند بوده و هستیم.

 

              

 

چند مساله مهم در رابطه با آبرسانی : 

1- آب نماد زندگی و پویایی است. بحران آب مانع جدی پویایی اقتصاد کشور است، آن را جدی بگیریم

2-مصرف غیر اصولی آب در بخش کشاورزی یکی از مشکلات اساسی در رابطه با همین موضوع است

3-بیش از ۸۰ درصد آب های کشور صرف تامین نیازهای کشاورزی می شود.

4-خشکی پوشش گیاهی کشور یکی از جدی ترین آسیب های مصرف غیر اصولی آب، آسیبی است که به پوشش گیاهی کشور وارد می شود.

تضعیف شرایط اقتصادی کشور اگر ما به فکر سیستم های نوین آبیاری نباشیم ...

 

آبرسانی یک وظیفه و مسئولیت است

شرکت دیار کشت با محوریت تولید لوله های پلی اتیلن و ارتقا بهره وری خطوط انتقال آب و آبیاری تحت فشار، از سال 88 برنامه ریزی خود را به اجرا درآورد که پس از گذشت دو سال با نصب ماشین آلات پیشرفته و ظرفیت تولید سالانه 4 هزار تن فعالیت خود را رسما آغاز نمود. در سال 92 با اجرای فاز اول طرح توسعه ی شرکت، موفق شد ظرفیت تولید خود را به 5 هزار تن در سال ارتقا بخشد.

این مجموعه با رویکرد ایجاد یک کسب و کار موفق بر پایه ی منافع مشتریان، از همان بدو تاسیس استراتژی مشخص و اصولی معین جهت تولید محصول و تکریم مشتریان را نهادینه کرده است. از دیگر افتخارات این شرکت می توان به پیاده سازی سیستم مدیریت کیفیت 2008، ISO 9001، ISO 2008، دریافت نشان استاندارد ملی ایران همزمان در گریدهای PE63، PE80، PE100 و گواهی تایید صلاحیت از دفتر توسعه سامانه های نوین آبیاری وابسته به معاونت آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی اشاره کرد.

از طرفی ایجاد به‌روزترین آزمایشگاه مستقل و قدرتمند ، پیاده‌سازی استاندارد ISO/IEC17025:2005 و تایید صلاحیت از طرف سازمان ملی تایید صلاحیت ایران (NACI) گامی دیگر از سوی شرکت دیار کشت جهت احقاق حقوق مشتریان برای دستیابی به یک محصول با کیفیت و مطابق با استاندارد های روز جهان و رعایت اصول حرفه‌ای کسب و کار برای همکاران و شرکای تجاری شرکت بود.
عرضه محصولات و خدمات مطابق با استانداردهای جهانی و بکارگیری دانش فنی روز دنیا، تحویل به موقع محصولات و انجام کلیه تعهدات در قبال مشتریان جهت تامین رضایت آنها، تولید و عرضه محصولات مطابق با نیاز مشتری، حفاظت از محیط زیست و اجرای قوانین و استانداردهای ملی زیست محیطی جهت توسعه پایدار، تحقیق، توسعه، نوآوری، آموزش و بهبود مستمر و ایجاد چشم انداز روشن برای کارکنان شرکت و ارتقاء شایستگی و رضایت در آنها اصولی هستند که همواره بر آن پایبند بوده و هستیم. همچنین معتقدیم برای اطمینان‌بخشی به مشتریان خود جهت رسیدن به مزایای یک محصول با کیفیت و مطلوب بایستی فرآیند این خدمت را تضمین کنیم که این تضمین تأییدیه‌هایی است که سازمان‌های استاندارد مطرح جهان و ایران برای شرکت دیار صنعت صادر نموده‌اند.

کار شرکت دیار کشت با ارائه محصول باکیفیت و منطبق با خواست مشتری نه تنها پایان نمی‌یابد بلکه تولید محصول به منزله آغاز بخشی دیگر از فعالیت ماست؛ چراکه خدمات دیار پس از فروش نیز با ارائه مشاوره فنی مهندسی و تضمین عملکرد محصول در طول مدت گارانتی ادامه دارد. همچنین بیمه محصولات شرکت، مشتریان را قادر می‌سازد تا با اطمینان، مدت گارانتی را سپری کرده و زیر چتر جبران خسارت سازمان‌های معتبر بیمه‌ای قرار گیرند.
ضمانت نامه، مشاوره و همیاری در طراحی سیستم‌های آبیاری در کنار هم دیار کشت را تبدیل به یک دوست و پشتیبان برای مشتریان و همکارنش کرده است؛ ما بر این باوریم که آبرسانی یک وظیفه و مسئولیت است.

 

آزمایشگاه همکار استاندارد

ایجاد به‌روزترین آزمایشگاه مستقل و قدرتمند ، پیاده‌سازی استاندارد ISO/IEC17025:2005 و تایید صلاحیت از طرف سازمان ملی تایید صلاحیت ایران (NACI)

فراتر از خدمات پس از فروش

بیمه محصولات شرکت، مشتریان را قادر می‌سازد تا با اطمینان، مدت گارانتی را سپری کرده و زیر چتر جبران خسارت سازمان‌های معتبر بیمه‌ای قرار گیرند

مدیریت ارتباط با مشتریان

جهت احقاق حقوق مشتریان برای دستیابی به یک محصول با کیفیت و مطابق با استاندارد های روز جهان و رعایت اصول حرفه‌ای کسب و کار برای همکاران و شرکای تجاری

ارائه قیمتهای دقیق

ارائه قیمتهای مهندسی شده به شبکه توزیع، پیمانکاران و مشتریان محترم و جلب اعتماد خریداران به مجموعه محصولات دیار کشت

 

محصولات تولیدی :

 

لوله های آبیاری

لوله آبیاری مناسب چه لوله ای است؟ لوله‌ و اتصالات پلي اتيلن بیشترین مصرف را نسبت به ساير لوله‌ها در شبکه های آبیاری تحت فشار دارند. لوله های نیمه اصلی و اصلی در شبکه های آبیاری تحت فشار با استفاده از لوله‌های پلی اتیلن دانسیته بالا و لوله‌های لترال (آبده) در شبکه‌های آبیاری قطره ای با توجه به فشار کاری کم از جنس پلی اتیلن با دانسیته پایین تولید می‌شوند.شرکت دیار کشت نیز در سبد محصولات خود تولید و فروش این نوع از لوله‌ها را مدنظر قرار داده است. لوله‌ پلی اتیلن آبیاری جانبی توسن از مواد (LDPE) تولید می‌شود و عمدتا در سایز 16 میلی‌متر به فروش می‌رسد. همچنین شرکت دیار کشت به منظور سهولت خرید مشتری اقدام به فروش لوله‌های سایز 16 میلی متر در کلاس‌های (A , B ) کرده است.
لوله پلی اتیلن و اتصالات آن مصرف فراوانی نسبت به لوله های دیگر در شبکه های آبیاری تحت فشار دارند. به طور کلی انواع لوله ها در شبکه آبیاری تحت فشار از طریق لوله های پلی اتیلن دانسیته بالا (HDPE)و در شبکه های آبیاری قطره ای با توجه به فشار کاری کم از پلی اتیلن با دانسیته پائین یعنی(LDPE) ساخته می شوند. از مزایای لوله پلی اتیلن آبیاری قطره ای (لوله16) می‌توان به کاهش مصرف آب، جلوگیری از رویش علف های هرز و عدم انتقال سموم کشاورزی و کود هم زمان با آبیاری به گیاه اشاره کرد.

مزایای آبیاری قطره ای

 • افزایش سطح زیر کشت
 • کنترل زمان و دور آبیاری
 • صرفه جویی در مصرف آب
 • هزینه های کارگری پایین تر
 • بالا بردن کیفیت و کمیت محصول
 • ممانعت از به وجود آمدن فرسایش خاک
 • امکان دادن عناصر غذایی همراه با آب آبیاری
 • می توان به تفکیک نیاز بوته ها به آب قطره چکانها را تنظیم نمود

در سیستم آبیاری قطره‌ای، آب با فشار کم از روزنه‌های تعبیه شده روی لوله‌های آبیاری خارج شده و در عمق کمی از خاک توزیع می‌شود.

در این روش نه تنها میزان محصول تولیدی کمتر نیست بلکه در پاره‌ای از مواقع بیشتر هم می‌شود.

 

نوار آبیاری

نوار آبیاری تیپ، نوعی از لوله های دریپردار مخصوص آبیاری قطره‌ای است که اولین بار حدود ۵۰ سال پیش در ایالات متحده آمریکا تولید شده است. نوار تیپ از جنس پلی اتیلن بوده و معمولاً هر کلاف آن چند صد متر (۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ متر) است.

نوار تیپ بر خلاف لوله پلی اتیلن سخت،  بسیار نرم می باشد؛ در واقع این محصول دارای جنسی نرم و انعطاف پذیر است که هنگام ورود آب به آن پر می‌شود و پس از پایان آبیاری، مجدداً به صورت مسطح در می‌آید. ضخامت دیواره نوار تیپ بسیار نازک و معمولاً بین ۰.۱ تا ۰.۶ میلی متر است. از تیپ های ضخیم‌تر معمولاً برای آبیاری زیرسطحی گیاهان مختلف استفاده می‌شود.

کاربرد و قیمت نوار آبیاری

از نوار تیپ برای آبیاری قطره‌ای کشت‌های ردیفی و فصلی مانند گوجه فرنگی، فلفل، سیب زمینی، توت فرنگی، پیاز، آفتابگردان، خربزه، هندوانه ، چغندر قند، ذرت و محصولات جالیزی دیگر استفاده می‌شود. نوار آبیاری قطره‌ای در گلخانه ها نیز کاربرد دارد.

نوار آبیاری قطره‌ای را می‌توان در اکثر زمین‌ها و جالیزها به کار برد. نوار تیپ به فشار آب زیادی احتیاج ندارد و در مزارع دارای پستی و بلندی محدود نیز بدون نیاز به تسطیح زمین قابل استفاده است. همچنین نوار تیپ را می‌توان در هنگام کشت و به صورت مکانیزه با استفاده از تراکتور نصب کرد.

برای اطلاع از آخرین قیمت نوار آبیاری یا نوار تیپ کشاورزی با شرکت توسن صنعت ، تولید کننده لوله های پلی اتیلن و نوارهای آبیاری تماس بگیرید. بهترین قیمت نوار آبیاری را از ما بخواهید.

مزایای نوار آبیاری

      

مزایای نوار آبیاری

صرفه جویی در مصرف آب و افزایش سطح زیر کشت، کافی است تا در انتخاب نوار (تیپ) آبیاری درنگ نکنیم. این محصولات علیرغم یک بار مصرف بودن در اکثر نقاط کشور به‌خصوص در مناطقی با کیفیت پایین آب بسیار راهگشا هستند.

 

  

نوارهای آبیاری شرکت دیار کشت از جنس پلی‌اتیلن و پلی پروپلین با فواصل ۱۰، ۲۰ و ۳۰ سانتی‌متر در سبد محصولات این شرکت جای دارند. برخی از مزایای نوارهای آبیاری عرضه شده در اینجا عبارتند از:

 • کاهش تلفات آب ناشی از تبخیر
 • صرفه جویی در مصرف آب و افزایش سطح زیر کشت
 • نصب آسان و سریع و حمل و نقل راحت نوار تیپ (سبکی وزن)
 • قابلیت نصب نوار تیپ بر روی خاک ، زیر خاک و یا حتی معلق
 • جنس پلیمری مخصوص نوار تیپ از چسبیدن جلبک و رسوبات معدنی به آن جلوگیری می‌کند
 • افزایش بازدهی محصول و جلوگیری از گسترش و رشد علف های هرز در سطح زمین کشاورزی
 • مقاومت نوار آبیاری در مقابل اشعه ماورا ء بنفش خورشید، کودهای شیمیایی ، سموم ، دفع آفات و اسپری های کشاورزی
 • اتصالات نوار آبیاری به صورت قطعات ساده و استاندارد موجود است و روش کار گذاری آن به صورت دستی و ماشینی بسیار ساده است

لوله‌ پلی اتیلن

امروزه انواع لوله‌های پلی اتیلن جایگاه خود را در کاربردهای تحت فشار به خوبی یافته‌اند. محصولات پلی اتیلن توانسته‌اند با بهبود خواص و ویژگی‌های منحصر به فرد جایگزین مناسبی برای انواع لوله‌ها از قبیل لوله‌های فلزی، PVC، GRP و چدنی باشند. یکی از برجسته‌ترین مزیت‌های منحصر به فرد این دسته از لوله‌ها، توان تولید محصول متناسب با خواسته‌های مشتریان است.
شرکت دیارکشت در شروع فعالیت خود براساس استراتژی سازمان به سَمت ارائه محصولاتی مطابق با نیازهای بومی و منطقه‌ای حرکت کرده و در این راه با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ماشین آلات، مشاوران و پرسنل آموزش دیده تمامی محدودیت‌ها را بر طرف ساخته و آماده ارائه محصول به مشتریان است.

ما با تکیه بر ویژگی لوله‌های پلی اتیلن، محصولی را تولید می‌کنیم که علاوه بر داشتن تمامی فاکتورهای استاندارد، کاملاً منطبق با نیاز مشتری باشد. دیدگاه توسن صنعت در تولید محصولات پلی اتیلن ، این امکان را برای مشتری فراهم می‌کند تا هر نوع محصول و خدماتی که به آن نیاز دارد را سفارش داده و مناسب‌ترین خروجی را دریافت کند.

«لوله‌های پلی اتلین سبک»، «لوله‌های پلی اتیلن سنگین» و «حلقه‌های آبیاری» از جمله محصولات شرکت با استانداردهای مشخص هستند که در زمینه شبکه‌های آبرسانی شهری و روستایی، شبکه‌های فاضلاب شهری و روستایی، شبکه‌های گازرسانی، شبکه‌های زهکشی، سیستم‌های مایعات و فاضلاب صنعتی، شبکه‌های آبیاری تحت‌فشار (قطره‌ای و بارانی)، سیستم‌های آبیاری متحرک، پوشش کابل‌های مخابراتی و فیبر نوری، پوشش کابل‌های برق، پوشش لوله‌های فلزی و استفاده به عنوان کانال تهویه کاربرد دارند.

 

مزایای مهم محصولات پلی اتیلن

قابلیت اتصال آسان، استحکام بالا، عدم نشتی و در عین حال انعطاف پذیری بالا، مقاومت بالا در برابر تغییرات دما، مقاومت عالی در برابر زمین لرزه و رانش زمین، مقاومت در برابر خوردگی، پوسیدگی و سایش، مقاومت در برابر ضربه، مقاومت بالا در مقابل اشعه ماوراء بنفش خورشید، مقاومت در برابر جوندگان، موریانه‌ها و میکروارگانیسم‌ها، وزن کم، هزینه پایین تعمیرات و نگهداری، صرفه‌جویی در هزینه‌های تقویت محل اتصال به دلیل استحکام محل جوش لوله‌های پلی اتیلن، صرفه جویی در هزینه‌های تسویه سیال منتقل شونده به دلیل عدم نشتی در اتصالات پلی اتیلن، تطابق محصول با دماهای مختلف، تولید لوله‌ها براساس فشار کاری مورد انتظار و تولید لوله براساس طول عمر مورد نیاز از جمله مزایای لوله‌های پلی اتیلن هستند که محصولات شرکت «توسن صنعت» نیز از همین دست هستند.

اعتقاد ما داشتن یک کسب و کار موفق برپایه منافع مشتری است و در این راه همواره تلاش کرده‌ایم تا با تولید و عرضه نظام مند و شفاف سازی فرآیندها مشتریان خود را در جهت رسیدن به منافع بیشتر همیاری کنیم چرا که شرکای تجاری و مشتریان را دوستان خود می‌پنداریم و به دنبال ایجاد و توسعه روابط دوستانه و صادقانه هستیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت لوله پلی اتیلن و نحوه خرید انواع لوله های پلی اتیلن از شرکت دیار کشت، با ما تماس بگیرید.

دیار کشت